© 2012-2015 cbtg.pl

© 2012-2015 CBTG.pl - CBTG Technologie - Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęć zamieszczonych w serwisie CBTG.pl należą do właściciela marki lub CBTG Technologie. Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione. *Cena obowiązuje wyłącznie przy złożeniu zamówienia przez sklep internetowy. Ceny w salonach mogą nieznacznie różnić się od cen prezentowanych na stronach sklepu internetowego. Przedstawiona propozycja w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych.

Language / Выбирите язык

 
CBTG Technologie - Dystrybucja Komponentów Elektronicznych

Biuro Obsługi Klienta

  • Biuro Obsługi Klienta: (+48) 12 35 222 45
  • Poniedziałek - Piątek: 07:30 - 16:00

Przetworniki AC/CA

Przetworniki analogowo-cyfrowe (ADC – Analog to Digital Converter)służą do przetwarzania sygnału analogowego na sygnały cyfrowe, natomiast przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC – Digital to Analog Converter) odtwarzają sygnał analogowy na podstawie informacji cyfrowej. Tak na przykład w mikrofonie znajduje się przetwornik ADC który zamienia ludzką mowę na sygnał cyfrowy, możliwy do przesłania zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo. Przetwornik DAC znajduje się w układzie głośnika w telefonie, i przetwarza postać binarną z powrotem na dźwięk. Wiemy już że przetworniki są podstawą dzisiejszej telekomunikacji, trzeba jednak zaznaczyć że szeroko stosowane są również w miernikach m.in. Prędkości obrotowej w samochodach, przy pomiarze ciśnienia w pneumatyce i hydraulice oraz temperatury, od biurkowych stacji meteo do układów nadzorujących reaktory atomowe. Dodatkowo wyposażane są w nie mikrokontrolery, aby były zdolne do odbierania sygnałów w postaci elektrycznej i przetwarzanie ich na postać cyfrową, którą można zaprezentować np. na wyświetlaczu segmentowym. Można śmiało powiedzieć że przetworniki ADC oraz DAC są niezbędnym ogniwem łańcucha komunikacyjnego między maszyną i człowiekiem.  

 

@cbtgtechnologie

Zapraszamy do wpisywania komentarzy, oraz dzielenia się nimi. Tweetnij, Googluj i Facebookuj...

Strona: www.cbtg.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Komentarze

Kalendarz

«Kwiecień 2018»
PnWtŚrCzwPtSbNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

PRODUCENCI W OFERCIE CBTG TECHNOLOGIE

Dopisz się do gazetki

KONTAKT

CBTG Technologie - Biuro Obsługi Klienta

ul. Wadowicka 12, lok. 207

30-415 Kraków, Polska

Tel. 12 35 222 45 Fax. 12 35 222 45

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; web: www.cbtg.pl

online: @cbtgtechnologie

FORMY PŁATNOŚCI


Odroczony termin płatności dla stałych klientów. Zapraszamy firmy i przedsiębiorstwa do współpracy oraz kontakt z biurem obsługi klienta lub opiekuna rachunku w celu uzgodnienia warunków.

Top of Page