© 2012-2015 cbtg.pl

© 2012-2015 CBTG.pl - CBTG Technologie - Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęć zamieszczonych w serwisie CBTG.pl należą do właściciela marki lub CBTG Technologie. Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione. *Cena obowiązuje wyłącznie przy złożeniu zamówienia przez sklep internetowy. Ceny w salonach mogą nieznacznie różnić się od cen prezentowanych na stronach sklepu internetowego. Przedstawiona propozycja w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych.

Language / Выбирите язык

 
CBTG Technologie - Dystrybucja Komponentów Elektronicznych

Biuro Obsługi Klienta

  • Biuro Obsługi Klienta: (+48) 12 35 222 45
  • Poniedziałek - Piątek: 07:30 - 16:00

Wykonanie instalacji elektrycznej pod nowoczesne źródła światła LED.

Planując oświetlenie danego pomieszczenia, na uwadze mieć należy nie tylko dobór odpowiedniego rodzaju źródła światła oraz jego parametrów. Istotną sprawą jest bowiem odpowiednie przygotowanie instalacji zasilającej oraz doprowadzenie przewodów sygnałowych. O ile w przypadku jednobarwnego oświetlenia wystarczy zabezpieczyć parę przewodów 2 żyłowych, tak w przypadku oświetlenia wielobarwnego należy wziąć stosować przewody 4 żyłowe. Należy pamiętać że taśmy LED o długości przekraczającej 10m w jednym kawałku trzeba zasilać z dwóch stron. Zapobiega to wydzielaniu się dużych prądów na początkowych odcinkach taśmy LED a co za tym idzie, wydłuża jej żywotność. Jeśli więc mamy do oświetlenia pokój długi na 12 metrów oświetleniem w technologii RGB, należy doprowadzić co najmniej dwa przewody 4 żyłowe z dwóch stron pokoju, tak aby oświetlenie było równomierne.

 

Kolejnym ważnym aspektem jest spadek napięcia na samych przewodach. Im wyższe napięcie zasilania tym spadek jest większy, ale też dostarczamy więcej energii. Co za tym idzie, podłączając taśmę LED pracującą przy napięciu 12V musimy zastosować większy przekrój przewodu niż dla taśmy 24V.  Spadek napięcia jest silnie zależny od odległości źródła światła od zasilacza, co za tym idzie im „dalej” od zasilacza montujemy nasze oświetlenie, tym grubszy przewód należy zastosować. Nie zaleca się również montażu oświetlania w odległości powyżej 30 metrów od źródła napięcia. Jeśli więc planujemy zastosować mocne oświetlenie LED w odległości ponad 30 metrów od rozdzielni elektrycznej w której ma znajdować się zasilacz, to lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie zasilacza przy samej taśmie LED i odpowiednie zamaskowanie źródła, niż przeciągnięcie grubych przewodów zasilających. 

@cbtgtechnologie

Zapraszamy do wpisywania komentarzy, oraz dzielenia się nimi. Tweetnij, Googluj i Facebookuj...

Strona: www.cbtg.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Komentarze

Kalendarz

«Kwiecień 2018»
PnWtŚrCzwPtSbNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

PRODUCENCI W OFERCIE CBTG TECHNOLOGIE

Dopisz się do gazetki

KONTAKT

CBTG Technologie - Biuro Obsługi Klienta

ul. Wadowicka 12, lok. 207

30-415 Kraków, Polska

Tel. 12 35 222 45 Fax. 12 35 222 45

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; web: www.cbtg.pl

online: @cbtgtechnologie

FORMY PŁATNOŚCI


Odroczony termin płatności dla stałych klientów. Zapraszamy firmy i przedsiębiorstwa do współpracy oraz kontakt z biurem obsługi klienta lub opiekuna rachunku w celu uzgodnienia warunków.

Top of Page